Zamach w centrum handlowym. Bomba była w damskiej toalecie. Zginęło wiele kobiet

Czerwiec 18 2017
zamach andino

Jak donosi serwis o2.pl – Stolicą Kolumbii wstrząsnęła potężna eksplozja. W dzielnicy drogich hoteli i sklepów wybuchła bomba ukryta w damskiej toalecie centrum handlowego Andino. Przynajmniej trzy kobiety zginęły, kilka innych osób zostało rannych. Burmistrz Enrique Peñalosa nazwał to tchórzliwym zamachem terrostycznym.
Eksplozja zniszczyła część galerii handlowej Centro Andino w dzielnicy Zona Rosa, jednej z najbardziej luksusowych w całej Ameryce Łacińskiej. Bomba, o której wspomniał burmistrz Bogoty, była ukryta w damskim WC na II piętrze budynku.

Jedną z ofiar jest 23-letnia obywatelka Francji. Młoda kobieta po pół rocznym wolontariacie w organizacji charytatywnej miała za kilka dni wracać do domu. Pozostałe dwie ofiary to 27- i 31-letnie Kolumbijki. Jedna z rannych kobiet jest w stanie krytycznym.

Policja poinformowała w sumie o 11 rannych osobach. Karetki, wozy straży pożarnej i policji na długo zajęły teren przed CH Andino. Jednostka saperów przeczesała ewakuowany wcześniej budynek.busy do luksemburga

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos potępił atak, zapowiadając pośpieszny powrtó do stolicy. Ambasador Francji w Kolumbii oświadczył, że jest wstrząśniety śmiercią swojej rodaczki i obiecał pomoc rodzinie ofiary.

Najbardziej aktywna organizacja terrorystyczna w Kolumbii, Armia Wyzwolenia Narodowego, zaprzeczyła, jakoby eksplozja była efektem ich działań. – To był atak na cywili. My walczymy z władzą. Dlatego łączymy się w bólu z ofiarami – napisali na Twitterze.

źródło: o2.pl


Write a Reply or Comment

Witam, w czym mogę pomóc? :)