UWAGA na nową zasadzkę. To dlatego powinieneś zakryć kamerę w laptopie

Październik 05 2017
właściciele laptopów

W internecie został podniesiony prawdziwy alarm. Okazuje się, że właściciele laptopów są w niemałym niebezpieczeństwie. Pierwsze wieści o nowym zagrożeniu pojawiły się już kilka dni temu. Jak podają ofiary, sprawa ma być naprawdę poważna.
busy do holandii

Mowa o nowym sposobie hakerów na wyłudzanie od internautów pieniędzy. Ci włamują się do laptopów ofiar, przejmują kontrolę nad kamerkami zamieszczonymi w ich sprzęcie i nagrywają. Nie chodzi jednak o nagranie codzienności użytkownika komputera.

Internetowi przestępcy czekają, aż właściciele laptopów zaczną robić coś kompromitującego.

Ofiary hakerów podają, że ci wykorzystali ich kamerki w laptopach, przyłapując ich na masturbacji. Co więcej, hakerzy mieli nawet przechwytywać ich ekran i widzieć, co dokładnie oglądają w danym momencie. Ofiary o wszystkim dowiadują się po czasie z wiadomości, które otrzymują na skrzynkę mailową. W tych, napisanych po angielsku, hakerzy żądają 320 dolarów.

otobus.com.pl

Jeśli pieniądze nie zostaną przekazane, film będzie upubliczniony. Hakerzy grożą przesłaniem go do wszystkich mailowych kontaktów ofiary. Nie wiadomo oczywiście ile prawdy w tych groźbach, ponieważ autorem takiego listu wcale nie musi być haker, a osoba przypadkowa, która uznała, że to łatwy sposób na zarobek. Suma wcale nie jest wygórowana i z pewnością część ofiar zapłaci i nie zgłosi sprawy policji.

Oczywiście nie ma do końca pewności, w jakim stopniu to prawda. Nie zmienia to jednak faktu, że historie takie jak ta, nawet jeśli nieprawdziwa, są dobrym powodem do tego, by zakleić kamerkę w laptopie. Wszystko zgodnie ze starą zasadą „lepiej dmuchać na zimne”.

źródło: pikio.pl

Write a Reply or Comment

Witam, w czym mogę pomóc? :)