Media: Te słowa Trumpa o Polsce wstrząsną Unią Europejską

Czerwiec 18 2017
donald trump

Jak donosi Pikio.pl , prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, do Polski przyjedzie o jeden dzień wcześniej, czyli 5 lipca. Ma on w czasie swojej wizyty wypowiedzieć słowa, które wstrząsną Unią Europejską. Prezydentowi prawdopodobnie towarzyszyć będzie jego małżonka Melania.

 
busy do holandii

Środowiska prawicowe zacierają już ręce na przyjazd amerykańskiego prezydenta, bo jak oczekują, zatrzęsie to politycznymi w Europie jeszcze bardziej. Jak wiadomo, kontrowersyjny miliarder, a całkiem od niedawna polityk sprawił już niemiłą niespodziankę premier Wielkiej Brytanii Theresie May. Odwołał na czas nieokreślony oficjalną wizytę w Zjednoczonym Królestwie i wybrał Polskę w zamian.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo też, że za taką polityką ze strony najpotężniejszego człowieka na świecie lobbował wicemarszałek senatu Adam Bielan. Miał okazję zobaczyć się z prezydentem USA podczas pogrzebu Zbigniewa Brzezińskiego.

Jak dowiedział się z kolei Super Express, Trump – wbrew aktualnej polityce Unii Europejskiej z Angelą Merkel na czele, która ma aktualnie „na pieńku” z Polską – poprze rząd Prawa i Sprawiedliwości i prowadzoną przez Polskę politykę (w tym głównie dot. kryzysu imigracyjnego).

busy do luksemburga

To – jak przekonują eksperci – z pewnością pokrzyżuje plany unijnych włodarzy, którzy będą musieli wtedy brać pod uwagę zdanie amerykańskiego sojusznika polskiego rządu.

Mówi się też, że tak samo jak w przypadku samej wizyty Trumpa w Polsce, i za tę decyzję polski rząd „zapłaci” wiwatującym tłumem.

źródło: Pikio.pl


Write a Reply or Comment

Witam, w czym mogę pomóc? :)