Ponad 600tys. Polaków odciętych, są ofiary śmiertelne

Październik 06 2017

Znajdujący się aktualnie nad Polską orkan Ksawery zbiera krwawe żniwo. Już ponad 600 tysięcy Polaków zostało odciętych od świata. Pojawiają się również informacje o pierwszych ofiarach śmiertelnych i rannych.
busy do luksemburga

Jak właśnie poinformował rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, już 620 tysięcy Polaków nie ma prądu i dostępu do wody pitnej. Liczba ta najprawdopodobniej niebawem wzrośnie.

Ponadto, w całej Polsce interweniowano ponad 2100 razy. Strażacy na bieżąco starają się usuwać szkody wyrządzone przez niebezpieczny żywioł i zabezpieczać zniszczone domostwa. Dobrych wiadomości nie ma również, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, który poinformował, że na trasie Ksawerego zostało unieruchomionych wiele pociągów, a w nich uwięzieni pasażerowie, którym służby starają się jak najszybciej pomóc i zapewnić bezpieczeństwo.

Niestety, jak poinformował rzecznik prasowy KGPSP, w województwie lubuskim życie straciła co najmniej jedna osoba, a kolejnych sześć – w tym dwóch strażaków – odniosło poważne rany. Bilans ten może niestety wzrosnąć.

Najnowsze informacje mówią o wichurze o silne ponad 110km/h. Najmocniej wieje w Kaliszu, Łodzi, Poznaniu, Jeleniej Górze, Bielsko-Białej oraz we Wrocławiu.

źródło: Pikio.pl

Write a Reply or Comment

Witam, w czym mogę pomóc? :)