Polak walczący z ISIS publikuje symboliczne zdjęcie. „Niech się wstydzą”

Październik 04 2017
Gniew Eufratu

Lider ochotniczej grupy zadaniowej „Gniew Eufratu”, opublikował zdjęcie czterech Syryjczyków walczących przeciwko ISIS. Młodzi chłopcy z karabinami w rękach pozują do zdjęcia na pustym korytarzu szkoły podstawowej w Rakce, do której jeszcze niedawno sami uczęszczali.
busy do luksemburga

To zdjęcie powinno być wręczane na dzień dobry każdemu 20-kilku letniemu, dobrze zbudowanemu Arabowi uciekającemu przed wojna w Syrii, któremu udało się dotrzeć do Niemiec po zasiłek.

Niech się wstydzą” – napisał na Facebooku lider ochotniczej grupy zadaniowej o pseudonimie Archer. Polak opublikował zdjęcie, na którym widać czterech chłopców, najwyżej kilkunastoletnich, którzy podjęli walkę przeciwko Daeshowi w swoim rodzinnym mieście.

Fotografię wykonano na korytarzu budynku, który jeszcze niedawno funkcjonował jako szkoła podstawowa. Czterej chłopcy, byli jej uczniami.

„Udało im się zbiec, a następnie powrócić by walczyć z Daesh o swoje domy oraz o wyzwolenie przebywających tam nadal członków swoich rodzin” – napisał Archer.
Przypominamy, że „Gniew Eufratu” to grupa zadaniowa złożona najprawdopodobniej z ośmiu Polaków, którzy dołączyli do koalicji Syryjskich Sił Demokratycznych, by walczyć z terroryzmem pod dowództwem Kurdów.

Za głowę członka „GE” ISIS oferuje nagrodę w wysokości 850 tysięcy dolarów. Motywacją Polaków jest „moralny obowiązek”, za udział w walkach nie biorą pieniędzy. W maju udało nam się nawiązać kontakt z Archerem i przeprowadzić z nim krótki wywiad.

źródło: WP

Write a Reply or Comment

Witam, w czym mogę pomóc? :)